Blisko dwa miesiące temu w Japonii zadebiutował ostatni rozdział mangi Fire Force (Enen no Shouboutai), więc czytelnicy już od pewnego czasu znają zakończenie tej historii. Jednak, już wkrótce będą mieli okazję je ujrzeć także widzowie anime.

Zapowiedziano 3. sezon serii odcinkowej bazującej na dziele Atsushiego Ookubo.

dndn

 

Fire Force to historia grupy dzielnych strażaków, którzy - korzystając z magicznych zdolności - starają się stawić czoła ognistym demonom trawiącym miasto. Mając na uwadze tempo adaptacji, fani tej serii anime mogą spodziewać się nie tylko trzeciego, ale nawet czwartego sezonu. Dostępne dwie serie przedstawiły wydarzenia z połowy mangi.

Atsushi Ohkubo to mangaka dobrze znany fanom japońskich komiksów. Zanim zajął się tworzeniem Fire Force odpowiadał za równie znaną mangę, Soul Eater.

Pierwszy sezon serii anime o młodych strażakach był emitowany od lipca do grudnia 2019 roku. Drugi sezon pojawił się rok później. Niestety, na obecny moment nie wiadomo, kiedy tytuł ten doczeka się trzeciego sezonu, jednak dobrze wiedzieć, że w ogóle powstanie. Mimo iż jeszcze nie potwierdzono tej informacji, nad nowymi odcinkami prawdopodobnie znowu będzie pracowało studio David Production.