Zbliża się chwila, na którą czekało wielu fanów anime i nie tylko. Przedstawiciele Netfliksa podali dokładny termin premiery czwartej, a zarazem finałowej części nowej wersji serii Król Szamanów (Shaman King).

Dokładnie 26 maja 2022 roku w ręce subskrybentów zostanie oddana ostatnia paczka odcinków (39 - 52), które przedstawią finał losów Yoh i spółki.

kkkk

 

Opis: Yoh Asakura jest szamanem – jednym z nielicznych ludzi, będących w stanie dojrzeć duchy zmarłych. Jako pośrednik między wymiarami posiada szczególne umiejętności, dzięki którym może połączyć swoje siły z wybranym duchem i wykorzystać nabyte w ten sposób moce w walce. Chcąc kontynuować swój trening, chłopak przenosi się do Tokio, by pozyskać jak najwięcej potężnych nadprzyrodzonych sprzymierzeńców. Jednak czas nagli – zbliża się organizowany raz na pięćset lat turniej, podczas którego ważyć się będą losy świata. Czy Yoh podejmie wyzwanie i stanie do walki o tytuł Króla Szamanów?

Nowy Król Szamanów stanowi ekranizację wszystkich 35 tomów mangi. Warto przy okazji wspomnieć, że seria emitowana przed laty pokryła tylko część materiału z dzieła Hiroyukiego Takeia, resztę fabuły stanowiły fillery (fabuła stworzona przez studio).

Emisja ostatniego odcinka miała miejsce w Japonii już 21 kwietnia i właśnie wtedy ogłoszono także sequel. W przyszłości zostanie wyemitowana seria bazująca na mandze Shaman King: Flowers. To historia skupiająca się wokoł Hany, syna Yoh i Anny. Kiedy tylko pojawią się nowe informacje związane z tą kompletnie nową produkcją, od razu je wam przekażemy.

 

nfgnf