Makoto Shinkai powraca z kolejnym wizjonerskim projektem. Reżyser takich filmów anime jak Kimi no na wa (Your name.), oraz Tenki no Ko (Weathering With You) już jakiś czas temu zdradził, że pracuje obecnie nad produkcją o tytule Suzume no Tojimari (Suzume's Door-Locking).

Tym razem jednak nie tylko dostaliśmy plakat przedstawiający tytułową bohaterkę tego filmu anime, ale pojawiła się także data premiery. Nowe dzieło Shinkaia wkroczy do japońskich kin już 11 listopada 2022 roku. Sprawdźcie poniżej nowy plakat.

 

Opis: Suzume to 17-letnia dziewczyna z małego miasteczka na wyspie Kyūshū. Pewnego dnia na jej drodze staje młody mężczyzna poszukujący pewnych drzwi. Udaje im się je odnaleźć wewnątrz ruin głęboko w górach. Kiedy Suzume otwiera tajemnicze drzwi niespodziewanie więcej drzwi pojawia się w całej Japonii. Niestety, z ich wnętrza wyłania się prawdziwa katastrofa. Suzume rozpoczyna swoją podróż, której celem jest zamknięcie wszystkich tajemniczych drzwi, które pojawiły się w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Reżyser dodał, że ważnym aspektem tej historii będzie "zamykanie drzwi", a nie ich "otwieranie", co oczywiście ma także znaczenie metaforyczne. Kluczowym aspektem będzie również podróż po Japonii i prezentacja różnych ważnych lokacji.

Makoto Shinkai zajmuje się reżyserują, a za projekt postaci odpowiada Masayoshi Tanaka (Kimi no na wa, Tenki no Ko). Kenichi Tsuchiya (Kimi no na wa, Garden of Words) pełni funkcję głównego animatora. Reżyserem artystycznym jest natomiast Takumi Tanji (Children Who Chase Lost Voices). Za cały projekt odpowiada firma TOHO, oraz studia CoMix Wave Films i Story Inc.

Pierwszy teaser filmu anime Suzume no Tojimari pojawi się już 10 kwietnia. Na obecny moment nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle produkcja ta wejdzie do polskich kin.