Zgodnie z informacjami udostępnionymi niedawno przez dystrybutora, już na początku kwietnia do polskich kin, na terenie całego kraju, wkroczy najnowsze dzieło reżysera Mamoru Hosody - Belle. Ta produkcja animowana była dostępna w Polsce już jesienią zeszłego roku, ale tylko podczas wybranych seansów, w ramach festiwalu 8. MFF Kino Dzieci.

Ogłoszono również, że dostępne będą seanse przedpremierowe. Sytuację tę postanowili wykorzystać przedstawiciele sieci kin Helios. Na stronie internetowej znajdziemy komunikat dotyczący specjalnego mini-maratonu, na który złoży się nie tylko Belle (przedpremierowo), ale także wcześniejsze dzieło Hosody, Mirai.

Już 11 marca, Nocne Maratony Filmowe zapraszają na niezwykłą podróż do świata Anime. Pokażemy dwa wspaniałe filmy nominowanego do Oscara Mamoru Hosody. Czekają na Was przepiękne animacje, niezwykłe ścieżki dźwiękowe oraz niesamowite historie, które urzekły fanów na całym świecie. Na początek współczesna opowieść o pięknej i bestii w filmie BELLE. Następnie magiczna historia o potędze wyobraźni i akceptacji w filmie MIRAI.

 

 

Mirai (2018)

Rozpieszczonego Kuna czekają wielkie zmiany: w jego rodzinie pojawia się młodsza siostrzyczka – Mirai, na której koncentruje się uwaga rodziców. Niedługo potem chłopiec odkrywa tajemniczy ogród, w którym przenosi się w czasie i spotyka starszą wersję siostry.

Belle (2021)

"Belle" to historia wrażliwej Suzu, która wraz ze swoim ojcem mieszka w japońskim mieście Kōchi. Dziewczyna w młodym wieku straciła mamę i porzuciła przez to ukochany śpiew, który przywoływał zbyt wiele bolesnych wspomnień. Miejscem, w którym jej smutki znajdują ujście okazuje się być wirtualna rzeczywistość U. Tam, pośród 5 miliardów użytkowników Suzu odkrywa, że może być tam kim tylko zapragnie, a jej skrzętnie ukrywane słabości staną się w U jej największą siłą. To dopiero w wirtualnym świecie, pod pseudonimem Belle, dziewczyna zdobywa się na to, żeby ponownie zaśpiewać. Społeczność U natychmiast uznaje ją za fenomen i największą muzyczną gwiazdę. Kiedy jeden z jej koncertów zostaje zakłócony przez budzącą postrach Bestię, Belle chce za wszelką cenę odkryć prawdziwą tożsamość tej tajemniczej i intrygującej istoty. To od tego momentu zacznie się ich wspólna, pełna przygód i wyzwań podróż w dwóch równoległych światach. Czy bohaterowie odważą się odrzucić swoje awatary i ujawnić prawdziwe "ja"?

Mini-maraton z dwoma filmami anime odbędzie się w kinach Helios już 11 marca 2022 roku. Dodatkowe informacje na ten temat można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.

Premiera filmu Belle na terenie naszego kraju jest wyznaczona na 1 kwietnia 2022 roku.