Zgodnie z informacją przekazaną przez dystrybutora, już na początku przyszłego miesiąca do naszych rodzimych kin wejdzie najnowszy film anime Mamoru Hosody - Belle. Produkcja ta zadebiutowała w Polsce już jesienią zeszłego roku, za sprawą festiwalu filmowego. Jednak, teraz rozpocznie się szersza dystrybucja na terenie całego kraju.

Fanom anime obiecano nie tylko wersję z napisami, ale także z dubbingiem. Właśnie na temat tego drugiego wydania własnie ujrzały bardzo ciekawe wieści. Piosenkarka Daria Zawiałow osobiście poinformowała, że podłoży głos pod główną bohaterkę tej produkcji, Suzu. Jednocześnie wcieli się także w jej awatara, Belle.

 

 

„Belle” to jest ten film, który zawsze chciałem zrobić i który – dzięki sukcesom moich poprzednich filmów – wreszcie zrobiłem. [...] W przeszłości intrygowało mnie, jak to się stało, że ludzie są obecnie bardziej ze sobą połączeni niż kiedykolwiek wcześniej, a także sprawa nieskończonych możliwości łączenia się ludzi przez internet, co – jak sądzę – pomoże młodemu pokoleniu zmienić świat na lepsze z dobrą, radosną energią. Jednocześnie jestem świadomy problemów związanych z internetem, takich jak nadużycia w sieci, społeczne wykluczenia i fake newsy – mówi Mamoru Hosoda.

„Belle” powstała w japońskim Studio Chizu (należącym do Mamoru Hosody i producenta Yuichiro Saito) oraz w irlandzkim Cartoon Saloon, które odpowiada za sukces m.in. „Sekretu wilczej gromady”. Reżyserzy Tom Moore i Ross Stewart osobiście przyczynili się do wizualnego uniwersum filmu.

 

 

Za wygląd postaci odpowiada Jin Kim, jeden z najwybitniejszych artystów w swoim fachu („Kraina Lodu”, „Zaplątani”, „Vaiana: Skarb oceanu”). Design budynków w wirtualnym filmowym świecie przygotował brytyjski architekt Eric Wong. Autorem muzyki jest Ludvig Forssell, kompozytor znany ze współpracy z twórcą gier wideo Hideo Kojimą („Metal Gear Solid V”).

Uwzględniając duże zainteresowanie tytułem, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty wprowadzi do kin film w dwóch wersjach – z dubbingiem oraz z polskimi napisami.

Oficjalna premiera filmu zaplanowana jest na 1 kwietnia. Pokazy przedpremierowe odbywają się w wybranych polskich kinach już od 4 marca.