Classroom of the Elite (Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e) to seria anime emitowana od lipca do września 2017 roku. Choć fani stracili nadzieję na powrót tego tytułu, niedawno oficjalnie zapowiedziano kontynuację. Podczas gdy wrzawa z niespodziewanej zapowiedzi jeszcze nie opadła, twórcy postanowili podkręcić hype.

Ogłoszono, że seria anime Classroom of the Elite doczeka się nie tylko drugiego, ale także trzeciego sezonu. Poniżej znajdziecie krótki teaser nowych odcinków.

 

Podstawę dla tej historii stanowi light novel, autorstwa Syougo Kinugasy. Co ciekawe, tytuł ten był wydawany od 2015 do 2019 roku, a już w styczniu 2020 roku autor rozpoczął oficjalną kontynuację o tytule Classroom of the Elite: Year 2. Na obecny moment wiadomo, że drugi i trzeci sezon zaadaptują cały pierwszy rok. Oznacza to, że w przyszłości może powstać także czwarty sezon, bazujący na sequelu oryginalnej light novel.

W prace nad nowymi odcinkami zaangażowani są reżyserzy pierwszego sezonu - Seiji Kishi i Hiroyuki Hashimoto. Cały projekt powstaje z ramienia studia Lerche, które stworzyło także serię z 2017 roku.

Opis: Akcja anime Classroom of the Elite dzieje się w prestiżowym liceum Kodo Ikusei, prywatnej placówce, która szczyci się tym, że praktycznie 100 % absolwentów zdaje egzaminy wstępne na studia, ale także zdobywają na nich stypendia w wysokości 100 tysięcy jenów miesięcznie! Główny bohater, Kiyotaka Ayanokoji, który ledwo prześlizgnął się przez egzaminy wstępne, zostaje przydzielony do klasy D. Dopiero wtedy poznaje prawdziwe oblicze tego liceum, którym to niemalże dyktaturą rządzą najbardziej uzdolnieni uczniowie.

Dowiedzieliśmy się również, że drugi sezon wystartuje już w lipcu 2022 roku. Trzeci jest obecnie datowany na 2023 rok. Czekacie na powrót tego tytułu?