Takiego projektu aktorskiego prawdopodobnie nikt się nie spodziewał. Jak podaje serwis Deadline, wytwórnia Columbia Pictures, działająca pod szyldem Sony, przygotowuję pełnometrażową adaptację live-action mangi o tytule Made in Abyss.

Według źródła, za reżyserie i scenariusz filmu odpowiedzialny będzie Kevin McMullin. Pozycję producentów objęli Roy Lee (Vertigo Entertainment) i Masi Oka (Mobius Productions), którzy pracowali swego czasu na filmem aktorskim Death Note z 2017 roku.

 

 

Made in Abyss to manga autorstwa Akihito Tsukushiego. Ukazana historia toczy się wokół tajemniczego systemu jaskiń znanego jako Abyss. Choć na pierwszy rzut oka tytuł ten wydaje się niezwykle kolorowy, jest to produkcja przeznaczona do starszych widzów, w której przewija się wiele brutalnych i krwawych scen.

W 2017 roku powstała krótka seria anime Made in Abyss, a w zeszłym miesiącu oficjalnie zapowiedziano drugi sezon tej produkcji o tytule Made in Abyss: Retsujitsu no Ōgonkyō (Made in Abyss: The Sun Blazes Upon the Golden City). Premiera nowych odcinków jest planowana na 2022 rok.

 

Co więcej, również w przyszłym roku zadebiutuje gra Made in Abyss: Binary Star Falling into Darkness (Made in Abyss: Yami o Mezashita Rensei), za którą odpowiedzialne będzie studio Spike Chunsoft.

Żadne dodatkowe szczegóły w związku z filmem aktorskim Made in Abyss nie są jeszcze znane.