Zupełnie niespodziewanie przedstawiciele Netfliksa ogłosili, że już tego lata biblioteka platformy streamingowej powiększy się o całkiem świeży pełnometrażowy film anime.

Dowiedzieliśmy się, że dokładnie 22 lipca na Netflix trafi produkcja o tytule Words Bubble Up Like Soda Pop (Cider no Yō ni Kotoba ga Wakiagaru), która powstała z ramienia Flying Dog. Co ciekawe, film ten miał trafić do japońskich kin już w maju zeszłego roku, ale jego premiera została opóźniona przez pandemię. Obecnie premiera kinowa będzie miała miejsce w Kraju Kwitnącej Wiśni również pod koniec przyszłego miesiąca.

 

 

Opis: Cherry to nastolatek, który nie potrafi rozmawiać z innymi ludźmi, ale uwielbia haiku. Smile to dziewczyna, która chowa twarz za maską, ze względu na sporych rozmiarów przednie zęby. Między tą dwójką rodzi się letni romans.

Reżyserem tego filmu anime jest Kyōhei Ishiguro (Your Lie in April, Occultic;Nine), a za animację odpowiadają studia Signal.MD i Sublimation. Dai Sato (Eureka Seven, Wolf's Rain, Samurai Champloo, Cowboy Bebop) pełni funkcję scenarzysty. Yukiko Aikei (Your Lie in April, Accel World) zajęła się designem postaci. Natomiast muzykę skomponował kensuke ushio (DEVILMAN crybaby, Space Dandy, A Silent Voice).

Mangowa adaptacja tego oryginalnego filmu ukazywała się od listopada 2020 roku do marca tego roku, a odpowiadał za nią Ōnoimo (Astoria Activate).