Już w 2020 roku miała zadebiutować mini-seria anime bazująca na kultowej mandze z gatunku horror, Uzumaki. Prace nad adaptacją dzieła Junjiego Ito znacznie się wydłużyły i ostatecznie projekt ten został przerzucony na 2021 rok. Niestety, trwająca pandemia Koronawirusa była kolejną ogromną przeszkodą i twórcy podjęli decyzję o ponownym przeniesieniu daty premiery tej produkcji.

Przedstawiciele Adult Swim oficjalnie ogłosili, że mini-seria anime Uzumaki, na którą złożą się tylko cztery epizody, zadebiutuje w październiku 2022 roku. Komentarz w tej kwestii postanowuł wygłosić sam reżyser, Hiroshi Nagahama (Mushishi, Flowers of Evil), który poprosił fanów o jeszcze trochę cierpliwości. W ramach rekomnpensaty udostępniono krótki teaser, który znajdziecie poniżej.

 

 

Uzumaki to manga z gatunku horror wydawana w latach 1998 - 1999. Akcja tego tytułu skupia się wokół małego miasteczka, w którym dzieją się przedziwne rzeczy, mające związek z tajemniczą spiralą.

Za powstanie tego tytułu odpowiadają studia Drive. Production I.G. USA i Adult Swim. Pozycję kompozytora muzyki obejmuje Colin Stetson (Hereditary).

Co ciekawe, już w 2000 roku powstał film aktorski Uzumaki, w którym zagrali Eriko Hatsune i Fan Fhi.

Tagi Anime Manga