Jedna z najsłynniejszych serii jRPG zainspiruje kolejny projekt animowany. Jak podaje serwis Kidscreen, przedstawiciele Cyber Group Studios podpisali umowę z firmą Square Enix na stworzenie serialu animowanego, bazującego na grze Final Fantasy IX.

Chociaż długość, oraz ilość odcinków tej produkcji jeszcze nie jest znana, wiemy, że będzie ona kierowana do młodych odbiorców w wieku 8 - 13 lat. Prace nad serialem wystartują pod koniec 2021 roku, lub na początku 2022 roku.

Opis gry: Grupa teatralna Tantalus Theatre Troupe przybywa do Kingdom of Alexandria, aby wystąpić na urodzinach Princess Garnet. Okazuje się jednak, że aktorzy są złodziejami, którzy planują porwać księżniczkę! W międzyczasie młody mag imieniem Vivi przybywa do królestwa, aby obejrzeć występ. Orientuje się jednak, że ma podrobiony bilet... W świecie fantasy, rodem z książki z obrazkami, złodziej Zidane, Princess Garnet i Vivi zostają wplątani w pełną emocji, niesamowitą kryształową przygodę!

Gra Final Fantasy IX zadebiutowała w 2000 roku na oryginalnej konsoli PlayStation. Na przestrzeni dwóch dekad tytuł ten podbił wiele platform, a najnowsze wydanie pochodzi z lutego 2019 roku, kiedy odbyła się premiera na Nintendo Switch i Xbox One.

Czekacie na nadejście serialu animowanego osadzonego w tym uniwersum?

 

Tagi Anime Gry