Potwierdziły się przypuszczenia fanów i liczne plotki. Wraz z premierą dzisiejszego 16. odcinka serii anime Attack on Titan: The Final Season oficjalnie potwierdzono, że tytuł ten doczeka się kontynuacji.

Dowiedzieliśmy się również, że nowe epizody zmagań ludzkości z bezwzględnymi tytanami zadebiutują już najbliższej zimy. Normalnie termin ten sugerowałby styczeń 2022 roku, jednak ostatnio Atak Tytanów powrócił w grudniu, co oznacza, że również druga połowa finałowego sezonu nie musi trzymać się standardowej ramówki japońskiej telewizji.

 

Seria anime Attack on Titan: The Final Season już samym tytułem sugerowała zbliżający się finał. Innego zdania było jednak czytelnicy mangi, którzy dobrze wiedzieli, że do zekranizowania w finałowym, a zarazem czwartym sezonie pozostało jeszcze wiele rozdziałów dzieła Hajime Isayamy.

Na serię Attack on Titan: The Final Season miało złożyć się tylko tylko 16 odcinków, więc fani mieli nadzieję, że w powietrzu wisi kolejna część, lub ewentualnie film pełnometrażowy. Na szczęście dzisiejsze ogłoszenia potwierdziło patrzy pierwszy ze wspomnianych scenariuszy.

Ile materiału jeszcze zostało? Ostatni odcinek pierwszej czyści finałowego sezonu to 116. rozdział mangi. Isayama zakończy swoje dzieło już na początku kwietnia, wraz z premierą 139. rozdziału.

Czekacie na powrót tej serii?