Mamy dobre wieści dla fanów kaiju, ogromnych robotów i produkcji anime. Przedstawiciele Netfliksa oficjalnie zamówili drugi sezon produkcji odcinkowej o tytule Pacific Rim: The Black.

Pierwsaa grafika promująca nowe odcinki przedstawia Taylora i Hayley stawiających czoła kaiju, z pomocą swojego jaegera, Atlas Destroyera.

Pierwszy sezon serii anime Pacific Rim: The Black zadebiutował na Netfliksie 4 marca, czyli niespełna miesiąc temu. Na tytuł ten złożyło się tylko siedem epizodów, więc zapowiedź drugiego sezonu z pewnością ucieszy fanów tej jeszcze świeżej produkcji.

Opis: Dawno temu, kiedy kaiju wynurzały się z oceanu, wychodziły im naprzeciw gigantyczne roboty jaegery, skonstruowane do odpierania ich ataków. Jednak ten czas już minął. Australia uległa w końcu inwazji kaiju, co doprowadziło do ewakuacji całego kontynentu. Pozostawione samo sobie nastoletnie rodzeństwo — Taylor i Hayley – siada za sterami zdezelowanego jaegera, by odnaleźć zaginionych rodziców i przetrwać we wrogim świecie.

Nad tym projektem czuwają Craig Kyle, Greg Johnson i wytwórnia Legendary. Za animację odpowiada japońskie studio Polygon Pictures, które ma na swoim koncie takie projekty jak Rycerze Sidonii, czy filmy animowane Godzilla.

Warto dodać, że już jakiś czas temu przedstawiciele Netfliksa sugerowali, że Pacific Rim: The Black doczeka się przynajmniej drugiego sezonu. Dobrze wiedzieć, że plany te nie uległy zmianie w obliczu pandemii.

 

Tagi Anime Netflix