Mamy bardzo dobre wieści dla fanów anime, a przede wszystkim dla fanów studia Ghibli. Jak podaje serwis Hypebeast, przedstawiciele legendarnego studia, które ma na swoim koncie wiele kultowych pełnometrażowych produkcji animowanych, postanowili udostępnić sountrack z filmów takich jak Mój sąsiad Totoro, Ruchomy zamek Hauru.

Według źródła, na platformy Spotify, Apple Music, Google Play i YouTube Music trafiły aż 693 utwory muzyczne z 23 filmów anime studia Ghibli. Jedyny wyjątek to Grobowiec świetlików, do którego Ghibli nie posiada pełni praw.

 fdb

 

Poza samym soundtrackiem udostępnionych zostało aż 15 specjalnych albumów zawierających utwory zainspirowane kluczowymi momentami i bohaterami filmów studia Ghibli.

Przy okazji przypominamy, że od 1 lutego na Netfliksie dostępna jest pierwsza dawka produkcji animowanych wspomnianego studia. Obecnie można obejrzeć takie filmy jak: Mój sąsiad Totoro, Podniebna poczta Kiki, Laputa – podniebny zamek, Szkarłatny pilot, Opowieści z Ziemiomorza, Powrót do marzeń i Szum morza. Kolejne siedem filmów trafi na Netflix już 1 marca. Więcej na ten temat przeczytacie na łamach tego artykułu.

 

Tagi Anime Filmy