Wraz z początkiem nowego roku wystartuje zimowy sezon w świecie anime. Jak to zwykle bywa, na fanów japońskich produkcji czeka kilkadziesiąt nowych pozycji. Specjalnie dla was postanowiliśmy wypunktować nadciągające tytuły, wobec których nie możecie przejść obojętnie.

W styczniu dostaniemy m. in. drugą część finałowego sezonu Attack on Titan, oraz kontynuację Karakai Jouzu no Takagi-san. Sprawdźcie tytuły z poniższej listy.

 

Attack on Titan: The Final Season Część 2

Data premiery: 9 stycznia

To druga część finałowego sezonu animowanej adaptacji Ataku Tytanów. Za tytuł ten po raz kolejny odpowiedzialne będzie studio MAPPA, które przejęło ten projekt od studia WIT. Już teraz wiemy, że nadciągający sezon będzie składał się z 12 odcinków, a na widzów czekają wydarzenia ukazane w ostatnich rozdziałach mangi Hajime Isayama. Ten popularny japoński komiks zakończył się w kwietniu tego roku.

Sono Bisque Doll wa Koi wo Suru

Data premiery: 8 stycznia

Wakana Gojō to uczeń liceum, który preferuje spędzać czas w samotności, w zaciszu tworząc lalki. Pewnego dnia w jego pracowni pojawia się najpopularniejsza dziewczyna w szkole, Marin Kitagawa, która postanawia wciągnąć Wakanę w świat cosplayu. Nastolatek rozpoczyna szycie cosplayów na zlecenie swojej nowej koleżanki.

Produkcję tę przygotuje studio CloverWorks, więc możemy spodziewać się nie tylko interesującej fabuły, ale również świetnej animacji.

Vanitas no Carte Część 2

Data premiery: 14 stycznia

To druga część serii znanej jako The Case Study of Vanitas. Pierwsza porcja odcinków zadebiutowała latem tego roku. Na widzów czeka kolejna porcja 12 odcinków, a za animację znowu odpowiada studio Bones.

Opis pierwszej części: Noe to młody wampir, który udaje się do Paryża w celu odnalezienia tajemniczej księgi Vanitas. Wierzy, że tylko tak uratuje swojego przyjaciela. Na jego drodze staje wampirzy doktor, a Paryż spowija nowe zagrożenie.

Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou 2

Data premiery: 13 stycznia

To drugi sezon serii anime emitowanej latem 2019 roku. Mimo interesującej fabuły tytuł ten otrzymał wiele negatywnych ocen ze względu na stronę wizualną. Pierwszy sezon stworzyły studia animacji asread i White Fox, jednak nad nowymi odcinkami pracowały studia asread, oraz Mother. Możliwe zatem, że nastąpi pewna zmiana w kwestii grafiki.

Opis pierwszego sezonu: Tytuł ten opowiada losy 17-letniego otaku, Hajime Nagumo. Młodzieniec, wraz z resztą swojej klasy, zostaje przeniesiony do świata fantasy. Grupa nastolatków otrzymuje za zadanie ocalić świat, do którego właśnie przybyli. Wszyscy zyskują niesamowite zdolności. Wszyscy poza Hajime, który zyskuje umiejętność synergii, przez co znowu staje się pośmiewiskiem klasy jako najsłabszy z wojowników.

Karakai Jouzu no Takagi-san 3

Data premiery: 7 stycznia

To trzeci sezon popularnej szkolnej komedii romantycznej, znanej jako Teasing Master Takagi-san. Na widzów czekają kolejne perypetie Nishikaty, któremu nieprzerwanie dokucza jego koleżanka z klasy, Takagi.

Koroshi Ai

Data premiery: 12 stycznia

Koroshi Ai, lub Love of Kill to seria anime, którą najprościej można opisać, jako klon filmu aktorskiego Mr. & Mrs. Smith. On jest płatnym zabójcą. Ona jest płatną zabójczynią. Dostają zlecenie na siebie nawzajem. Kto polegnie, jako pierwszy? Przekonamy się już niedługo, a wszystko to za sprawą studia platinumvision.

Baraou no Souretsu

Data premiery: 9 stycznia

Wojna o koronę Anglii ciągnie się przez wieki. Książe Jorku pragnie zrzucić z tronu króla Henryka VI i zająć jego miejsce. Pewnego dnia księciu rodzi się dziecko, Richard III Plantagenet, które nie posiada żadnej płci. Nienawiść, jaką kieruje się jego matka, sprawia, że Richard wychowuje się w bardzo złych warunkach. Nad młodzieńcem ciąży także przepowiednia Joanny d'Arc, który stwierdziła, że Richard przyniesie Anglii zagładę.

Adaptację mangi Ayi Kanno przygotowuje studio J.C.STAFF.

Hakozume: Koban Joshi no Gyakushuu

Data premiery: 5 stycznia

Na sam koniec znajdzie się również coś dla fanów seinenów z elementami humoru. To nowe dzieło doświadczonej ekipy ze studia MADHOUSE. Kawai to młoda policjantka, która nie jest pewna swojego wyboru kariery. Jej podejście zmienia się jednak, kiedy starsza koleżanka zostaje jej mentorką.


Mamy nadzieję, że nasze propozycje ułatwią wam wybór seansu w zbliżającym się sezonie zimowym. Podzielcie się tytułami, którymi planujecie umilić sobie długie styczniowe wieczory!

Tagi Anime Manga