Niedawno udostępniliśmy zestawienie najbardziej interesujących tytułów anime, które zadebiutują w sezonie Zima 2022, a tym razem mamy dla was inną – równie interesującą – listę. Spośród wszystkich odcinkowych produkcji anime wytypowaliśmy 10 tytułów, które w zbliżającym się roku powinny szczególnie zwrócić waszą uwagę.

Zanim zaczniemy, pragnę zdradzić, że w 2022 roku czeka nas nieco więcej zrzucających z fotela premier. Jednak, aby ten wykaz nie był niepotrzebnie długi, postanowiłem ograniczyć się tylko do najciekawszej dziesiątki. Nie martwcie się jednak, wraz z kolejnymi sezonami (tak jak w przypadku Zimy 2022) będziemy na bieżąco serwować wam zestawienia zbliżających się animowanych perełek. Niczego nie przegapicie! Skoro wszystko już sobie wyjawiślimy, to zaczynamy...

Attack on Titan: The Final Season Cześć 2

 

Data premiery: 9 stycznia 2022 roku

To tytuł, który znalazł się także w zimowym zestawieniu. Wielkimi krokami zbliża się ostatnia część finałowego sezonu animowanej adaptacji Ataku Tytanów. Widzowie ujrzą zakończenie losów Erena Yeagera i jego kompanów. Zwycięży ludzkość, czy bezwzględne tytany? Przekonamy się już niedługo.

Za animację ponownie odpowiedzialne będzie studio MAPPA, które zastąpiło niedawno studio WIT.

Tate no Yuusha no Nariagari 2

Data premiery: Kwiecień 2022 roku

Bohater tarczy powraca! Nadciąga drugi sezon jednego z najwyżej ocenianych tytułów isekai. Poznamy dalsze losy Naofumiego, Raphtalii i ich przyjaciół. Warto dodać, że już jakiś czas temu zapowiedziano, że The Rising of the Shield Hero doczeka się także trzeciego sezonu – termin jego nadejścia pozostaje nieznany.

Kaguya-sama wa Kokurasetai -Ultra Romantic

Data premiery: Kwiecień 2022 roku

To trzeci sezon produkcji znanej jako Kaguya-sama: Love is War. Miłosna wojna między Miyukim, a Kaguyą nadal trwa i żadne z nich nie zamierza się poddać. Chociaż nie ogłoszono tego jeszcze oficjalnie, nowe odcinki prawdopodobnie ponownie przygotuje studio A-1 Pictures.

Kingdom 4

Data premiery: Kwiecień 2022 roku

Po niemal rocznym poślizgu dopiero w październiku tego roku dobiegła końca emisja trzeciego sezonu serii anime Kingdom. Adaptacja dzieła Yasuhisy Hary cieszy się na tyle sporą oglądalnością, że już teraz zapowiedziano kontynuację tego tytułu.

Kingdom to historia, w której centrum znajdują się rozbudowane wątki polityczne i militarne, a głównym bohaterem jest dążący do potęgi i władzy młody wojownik Li Xin.

Bleach: Sennen Kessen-hen

Data premiery: Październik 2022 roku

Zbliża się chwila, na którą czekały miliony fanów anime z całego świata. Po wielu latach seria anime Bleach nareszcie powróci z nowym sezonem. Na widzów czeka adaptacja wątku Tysiącletniej Krwawej Wojny, co oznacza, że w formie odcinkowej zostanie zaadaptowane pozostałe ponad 200 rozdziałów mangi Tite Kubo. Całość ponownie przygotuje studio Pierrot.

Nowy wątek przedstawi ogromną bitwę między oddziałem potężnego Ychwacha, a shinigami z Seireitei. Pojawi się wiele nowych bankai, które nie zostały przedstawione do tej pory w anime.

Boku no Hero Academia 6

Data premiery: Październik 2022 roku

To szósta seria przygód młodych bohaterów. Nadciągający nowy sezon będzie stanowił adaptację wątku "Paranormal Liberation War", który obejmuje rozdziały 253 - 306 z mangi Koheia Horikoshiego. Oznacza to, że na widzów prawdopodobnie ponownie czeka 25 odcinków. Co ciekawe, mangaka zdradził, że jego dzieło prawdopodobnie zakończy się w przyszłym roku, więc powinniśmy spodziewać, że wersja animowana dobrnie maksymalnie do ósmego sezonu.

Overlord 4

Data premiery: 2022 rok

Już w przyszłym roku czeka nas także premiera czwartego sezonu serii anime Overlord. Studio Madhouse powróci, aby przedstawić kolejne losy Ainz Ooal Gowna. Niestety, dokładniejszy termin premiery pozostaje nieznany, ale nie spodziewajmy się premiery przed kwietniem.

DanMachi 4

Data premiery: 2022 rok

To czwarty sezon przygód Bella, Hestii i ich familii. Podobnie, jak w przypadku kontynuacji Overlorda, niestety również i tym razem żaden bliższy termin premiery jeszcze nie jest znany. Możemy jednak śmiało założyć, że seans nowych odcinków będzie miał miejsce najwcześniej lipcem, lub październikiem przyszłego roku.

Chainsaw Man

Data premiery: 2022 rok

Na temat tego tytułu jest od pewnego czasu naprawdę głośno. Powyższy teaser dostaliśmy już w czerwcu tego roku, co może sugerować, że premiera znajduje się już na wyciągnięcie ręki. Nie bądźmy zatem zaskoczeni, jeśli emisja rozpocznie się nawet w kwietniu przyszłego roku.

Chainsaw Man opowiada losy młodzieńca imieniem Denji, którego ciało łączy się z demonem-piłą, po czym dołącza do organizacji walczącej z demonami i sam zaczyna uśmiercać demony. Brzmi ciekawie? Jak najbardziej. A wisienką na torcie jest fakt, że tytuł ten przygotuje studio MAPPA, które niedawno powołało do życia udaną adaptację mangi Jujutsu Kaisen.

Made in Abyss: Retsujitsu no Ougonkyo

Data premiery: 2022 rok

Nikt się nie spodziewał, ale każdy potrzebował, czyli w przyszłym roku dostaniemy drugi sezon wysoko ocenianej serii anime Made in Abyss. Zwiastun pojawił się niedawno, więc premiery nie powinniśmy spodziewać się przed lipcem.

Akcja drugiego sezonu zostanie osadzona już po wydarzeniach z filmu anime Made in Abyss Movie 3: Dawn of the Deep Soul. Widzowie ujrzą kontynuację losów Reg, Riko i Nanachi.


Podzielcie sie tytułami anime, których będziecie najbardziej wyglądać w przyszłym roku. Przypominamy również, że poza wymienioną dziesiątką wkrótce dostaniemy także inne ciekawe tytuły np. SPY x FAMILY w kwietniu, czy drugi sezon Fumetsu no Anata w październiku.