Już kilka lat temu, niedługo po finale pierwszego sezonu serii anime "The Rising of the Shield Hero", oficjalnie ogłoszono, że tytuł ten powróci nie tylko w drugiej, ale także w trzeciej serii. Pierwszą porcję odcinków dostaliśmy na początku 2019 roku, a kontynuacja ujrzała światło dzienne wiosną 2022 roku.

Na szczęście, na nadejście trzeciego sezonu nie będziemy musieli czekać aż tak długo. Oficjalnie ogłoszono, że nowe odcinki tej popularnej serii wystartują już w październiku 2023 roku. W ręce widzów oddano także krótką zapowiedź, którą znajdziecie poniżej.

 

 

The Rising of the Shield Hero to historia młodego mężczyzny imieniem Naofumi, który przenosi się do innego świata, gdzie otrzymuje miano jednego z czwórki legendarnych bohaterów. Niestety, zamiast broni dzierży on tylko tarczę, przez co zostaje uznany za najsłabszego z obiecanych bohaterów. Niespodziewanie jednak Naofumi stopniowo zyskuje coraz większa moc, przewyższając nawet swoich uzbrojonych po zęby towarzyszy.

Hitoshi Haga, który pracował jako reżyser i scenarzysta kilku odcinków pierwszego sezonu, obejmie teraz stanowisko głównego reżysera trzeciej serii. Prace nad scenariuszem ponownie nadzoruje Keigo Koyanagi. Kevin Penkin znowu zajmie się kompozycją muzyki. Poza Masahiro Suwą projekt postaci będzie owocem współpracy Franziski van Wulfen i Sany Komatsu. Animację ponownie przygotowuje ekipa ze studia Kinema Citrus.

Czekacie na powrót tej serii?