Nazwisko mistrza grozy, Junjiego Ito, zaczyna zyskiwać należytą międzynarodową sławę. Być może również wydana niedawno animowana antologia, Junji Ito: Makabryczne japońskie opowieści, przyczyniła się do faktu, że jego kolejne dzieło wkrótce doczeka się adaptacji.

Jak poinformował serwis Variety, one-shot o tytule "Bloodsucking Darkness" otrzyma hollywoodzki film aktorski. Za scenariusz tego projektu odpowiada Jeff Howard (Resident Evil z 2021 roku, The Haunting of Hill House). Obejmuje on także stanowisko producenta wykonawczego.

 

Producentami wykonawczymi są również: Phil Wurtzel, Kevin Nicklaus, Ryan Lewis i Joe Riley. Producenci to: Junji Ito, Tara Ansley, Armen Aghaeian, Abhi Goel, Yasu Kutami i Tsubasa Yamaguchi. Za przedsięwzięcie to odpowiada Fangoria Studios.

Bloodsucking Darkness to jedna z licznych krótkich historii stworzonych przez Junjiego Ito. To opowieść o dziewczynie imieniem Nami, która się drastycznie odchudza. Ostatecznie zaczyna nawet kaszleć krwią, oraz śnić o świecie zalanym przez krew. Niespodziewanie Nami budzi się właśnie w takiej krwistej krainie, gdzie spotyka młodzieńca imieniem Kazuya. Ten z kolei wyraża poważne obawy odnośnie sposoby odchudzania się Nami.

Data premiery, ani obsada tego filmu nie są jeszcze znane. Miejmy jednak nadzieję, że dodatkowe szczegóły pojawią się już niedługo.

 

Tagi Filmy Manga