Netflix postanowił z przytupem rozpocząć długą Majówkę. Pisaliśmy, że w ręce polskich subskrybentów oddano serie anime Jujutsu Kaisen i Dr. Stone. Tymczasem, zupełnie niespodziewanie pojawiła się inna interesująca oferta.

Na Netfliksie można znaleźć film anime sprzed kilku lat, Mary i kwiat czarownicy (Mary and the Witch's Flower). Produkcja ta jest dostępna nie tylko z polskimi napisami, ale nawet z polskim lektorem.

 

Za reżyserię i scenariusz tego widowiska odpowiada Hiromasa Yonebayashi, a animacją zajęło się studio Ponoc. Oryginalna japońska premiera miała miejsce w lipcu 2017 roku.

Co ciekawe, był to pierwszy projekt Yonebayashiego po opuszczeniu przez niego studia Ghibli. Ścieżkę dźwiękową przygotował kompozytor Muramatsu Takatsugu, który także stworzył muzykę do poprzedniego filmu Yonebayashiego – Marnie. Przyjaciółka ze snów. Joshua Messick, jeden z lepiej znanych graczy na cymbałach, uczestniczył w nagrywaniu partytury. Utworem przewodnim filmu jest „Rain” w wykonaniu Sekai no Owari.