Po kilku latach plotek nowy sezon serii anime Bleach znajduje się już niemal na wyciągnięcie ręki. Twórcy nowych animowanych losów Ichigo postanowili jeszcze bardziej nakręcić fanów i podzielili się ciekawą grafiką promującą.

Poniższy podwójny plakat przedstawia armie, które wezmą udział w "tysiącletniej krwawej wojnie". Mowa oczywiście o trzynastu oddziałach Shinigami, oraz o szerech Quincy, którym przewodzi Juha Bach.

 

Czytelnicy mangi Bleach już od dawna wiedza, kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia, a już wkrótce przekonają się o tym także widzowie anime.

Pierwszy sezon anime Bleach zakończył się po 366 odcinkach na 480. rozdziale mangi. Ostatni wątek obejmuje rozdziały 481 - 686. Oznacza to, że na fanów Ichigo czeka jeszcze spora dawka nowych epizodów.

Za powstanie nowego sezonu ponownie odpowiedzialne jest studio Pierrot. Ogłoszono również, że nadciągające odcinki przedstawią wydarzenia z wszystkich pozostałych rozdziałów dzieła Tite Kubo. Co więcej, w niedawnym wywiadzie autor zdradził, że podesłał studiu pomysły, które zdecydował się usunąć z mangi. Oznacza to, że możemy ujrzeć nieco bardziej rozbudowane wątki, które wydawały się pominięte, lub zaniedbane w komiksowym pierwowzorze.

Data premiery nowych odcinków serii anime Bleach to październik 2022 roku.