Zupełnie niespodziewanie do sieci trafiła nowa zapowiedź kolejnego filmu anime, nad którym pracuje reżyser Makoto Shinkai. Twórcy takich hitów jak Kimi no na wa (Your name), czy Tenki no Ko przygotowuje tym razem produkcję o tytule "Suzume no Tojimari" (Suzume's Door-Locking).

Sprawdźcie na poniższym wideo, jakie przygody czekają na młodą bohaterkę.

 

 

Opis: Suzume to 17-letnia dziewczyna z małego miasteczka na wyspie Kyūshū. Pewnego dnia na jej drodze staje młody mężczyzna poszukujący pewnych drzwi. Udaje im się je odnaleźć wewnątrz ruin głęboko w górach. Kiedy Suzume otwiera tajemnicze drzwi niespodziewanie więcej drzwi pojawia się w całej Japonii. Niestety, z ich wnętrza wyłania się prawdziwa katastrofa. Suzume rozpoczyna swoją podróż, której celem jest zamknięcie wszystkich tajemniczych drzwi, które pojawiły się w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Reżyser dodał, że ważnym aspektem tej historii będzie "zamykanie drzwi", a nie ich "otwieranie", co oczywiście ma także znaczenie metaforyczne. Kluczowym aspektem będzie również podróż po Japonii i prezentacja różnych ważnych lokacji.

 

 

Makoto Shinkai zajmuje się reżyserują, a za projekt postaci odpowiada Masayoshi Tanaka (Kimi no na wa, Tenki no Ko). Kenichi Tsuchiya (Kimi no na wa, Garden of Words) pełni funkcję głównego animatora. Reżyserem artystycznym jest natomiast Takumi Tanji (Children Who Chase Lost Voices). Za cały projekt odpowiada firma TOHO, oraz studia CoMix Wave Films i Story Inc.

Premiera w japońskich kinach odbędzie się 11 listopada 2022 roku. Na obecny moment nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle seans będzie możliwy w naszym kraju.