The Imaginary to film anime od studia Ponoc, który zadebiutował w japońskich kinach w grudniu 2023 roku. Już w styczniu tego roku ogłoszono, że seans będzie możliwy również na Netfliksie.

Gigant streamingu podzielił się światową datą premiery tego widowiska. Jak przekazał serwis Variety, streamingowy seans filmu anime The Imaginary będzie możliwy już 5 lipca 2024 roku.

 

 

Opis: Rudger to wymyślony przyjaciel Amandy Shuffleup, którego nikt inny nie może zobaczyć. Zmienia się to, kiedy zły Mr. Bunting rozpoczyna polowanie na sny i marzenia. Aby się ratować, Ruder musi odnaleźć Amandę. Jednak, jak ten wymyślony chłopiec poradzi sobie w prawdziwym świecie?

Za reżyserię tego widowiska odpowiada Yoshiyuki Momose (film Ni no Kuni). Pozycję producenta obejmuje Yoshiaki Nishimura (Spirited Away). Za utwór przewodni, o tytule "Nothing's Impossible", odpowiadają zespół A Great Big World ("Say Something") i Rachel Platten ("Fight Song"). Podstawę dla scenariusza przedstawionej historii stanowi książka The Imaginary, autorstwa A.F. Harrold, wydana w 2001 roku.