Makoto Shinkai (Kimi no na wa, Tenki no Ko) powraca z kolejnym mega hitem. Do sieci trafiła nowy zwiastun filmu anime "Suzume no Tojimari" (Suzume's Door-Locking).

Wspomniana produkcja zagości w japońskich kinach już 11 listopada i trzeba przyznać, że zapowiada się naprawdę niesamowicie.

 

 

Opis: Suzume to 17-letnia dziewczyna z małego miasteczka na wyspie Kyūshū. Pewnego dnia na jej drodze staje młody mężczyzna poszukujący pewnych drzwi. Udaje im się je odnaleźć wewnątrz ruin głęboko w górach. Kiedy Suzume otwiera tajemnicze drzwi niespodziewanie więcej drzwi pojawia się w całej Japonii. Niestety, z ich wnętrza wyłania się prawdziwa katastrofa. Suzume rozpoczyna swoją podróż, której celem jest zamknięcie wszystkich tajemniczych drzwi, które pojawiły się w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Reżyser dodał, że ważnym aspektem tej historii będzie "zamykanie drzwi", a nie ich "otwieranie", co oczywiście ma także znaczenie metaforyczne. Kluczowym aspektem będzie również podróż po Japonii i prezentacja różnych ważnych lokacji.

 

Makoto Shinkai zajmuje się reżyserują, a za projekt postaci odpowiada Masayoshi Tanaka (Kimi no na wa, Tenki no Ko). Kenichi Tsuchiya (Kimi no na wa, Garden of Words) pełni funkcję głównego animatora. Reżyserem artystycznym jest natomiast Takumi Tanji (Children Who Chase Lost Voices). Za cały projekt odpowiada firma TOHO, oraz studia CoMix Wave Films i Story Inc.

Premiera w japońskich kinach odbędzie się 11 listopada 2022 roku. Na obecny moment nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle seans będzie możliwy w naszym kraju.