Już tej jesieni w drugim sezonie powróci wysoko oceniana seria anime Spy x Family. Zgodnie z niedawnym ogłoszeniem, produkcja ta doczeka się także projektu kinowego.

Światło dzienne ujrzał krótki teaser filmu anime SPY×FAMILY Code: White. Poniższy materiał potwierdza, że premiera w japońskich kinach odbędzie się już 22 grudnia 2023 roku.

 

 

Film anime przedstawi zupełnie oryginalną historię, nie pochodzącą z mangi Spy x Family. Jednak, twórca tego tytułu, Tatsuya Endō, nadzoruje prace nad kinowym projektem. Drugi sezon serii odcinkowej będzie oczywiście stanowił adaptacje dalszych rozdziałów dzieła japońskiego mangaki.

Opis serii: To historia szpiega o pseudonimie Zmierzch, który otrzymuje zadanie dotarcia do szefa wrogiej organizacji, Donovana Desmonda. Aby tego dokonać zakłada fikcyjna rodzinę. Adoptuje córkę, którą zapisuje do elitarnej szkoły, w której uczy się dziecko Desmonda. Zmierzch nie ma pojęcia, że jego przybrana żona to tak naprawdę zabójczyni do wynajęcia, a zaadaptowana córka potrafi czytać w myślach.

 

Za powstanie animowanej wersji odpowiadają cenione studia: WIT (Attack on Titan) i CloverWorks. Pierwszy sezon dostaliśmy w kwietniu 2022 roku i spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony widzów z całego świata. Druga seria wystartuje już w październiku 2023 roku.

Na obcny moment nie wiadomo, czy film kinowy pojawi się także w Polsce. Mając jednak ostatni trend panujący w naszym kraju, istnieje ku temu spore prawdopodobieństwo.