Netflix przygotowuje nowe spojrzenie na znaną mangę z 1989 roku. Niedługo po sukcesie serii anime Parasyte -The Maxim, w Japonii powstały aż dwa aktorskie filmy z tego uniwersum.

Teraz swoich sił próbują Koreańczycy. Oficjalnie ogłoszono, że już w kwietniu 2024 roku odbędzie się premiera koreańskiego serialu aktorskiego o tytule Parasyte: The Grey (Kiseiju: The Grey). Odcinki będą emitowane co tydzień, a seans pierwszego sezonu zakończy się w czerwcu.

 

 

Za reżyserię tego widowiska odpowiada Yeon Sang-ho (Train to Busan, Peninsula). Pracował on także nad scenariusze, ze wsparciem Ryu Yong-jae (Peninsula, Money Heist: Korea - Joint Economic Area).

Nadciągający serial przedstawi zupełnie nową historię. Na pierwszym planie pojawi się bowiem postać żeńska. Jeon So-nee wcieli się w Jeong Su-in, którą zainfekował tajemniczy pasożyt. Podobnie jak w oryginalnej mandze/anime, protagonistka nie straci pełnej kontroli nad własnym ciałem.

 

Poza Jeon So-nee w obsadzie pojawi się także Koo Kyo-hwan. Grany przez niego bohater będzie poszukiwał swojej zaginionej młodszej siostry. Natomiast Lee Jung-hyun wcieli się w przywódczynię grupy The Grey, odpowiedzianej za polowanie na pasożyty. Pozostała obsada to Kwon Hae-hyo i Kim In-kwon.

Jak sądzicie, czy ta nowa wersja Parasyte przypadnie do gustu tej znanej mangi?