Nieco ponad miesiąc temu, 22 grudnia 2023 roku, film anime SPY×FAMILY Code: White wkroczył do japońskich kin. Fani mangi, autorstwa Tatsuyi Endō, ze zniecierpliwieniem czekali na informacje odnośnie światowej dystrybucji. Te właśnie ujrzały światło dzienne z ramienia serwisu Crunchyroll.

Pojawiły się daty premiery filmu SPY×FAMILY Code: White w poszczególnych krajach. Niestety, udostępnione zestawienie nie obejmuje Polski. Informacja ta wydaje się nieco zaskakująca, biorąc pod uwagę, że inne projekty anime spod szyldu Crunchyrolla zawitały do naszego kraju.

 

Światowa dystrybucja prezentuje się następująco:

  • 17 kwietnia: Belgia, Francja, Szwajcaria (francuskojęzyczna)
  • 18 kwietnia: Australia, Nowa Zelandia
  • 19 kwietnia: Kanada, Hiszpania, USA
  • 23 kwietnia: Austria, Niemcy
  • 24 kwietnia: Włochy, Jamajka, Trinidad i Tobago
  • 25 kwietnia: Argentyna, Aruba, Boliwia, Brazylia, Ameryka Centralna, Chile, Kolumbia, Kostaryka, Curaçao, Dominikana, Salwador, Gwatemala, Honduras, Węgry, Meksyk, Holandia, Nikaragua, Panama, Paragwaj, Peru, Portugalia, Serbia, Słowenia, Surinam, Szwajcaria (niemieckojęzyczna), Szwajcaria (włoskojęzyczna), Urugwaj
  • 26 kwietnia: Bułgaria, Ekwador, Finlandia, Islandia, Norwegia, Szwecja, Wenezuela.

Wygląda na to, że nawet dystrybutor w Wenezueli wypuści ten film anime. Czy polska widownia będzie musiała obejść się smakiem? Przekonamy się już wkrótce. Możliwe jednak, że niedługo pojawi się kilka dodatkowych krajów, bo obecnie na liście nie znajdziemy np. Wielkiej Brytanii, która raczej nie zostanie ominięta przez tę produkcję anime.

Film anime przedstawia zupełnie oryginalną historię, nie pochodzącą z mangi Spy x Family. Jednak, twórca tego tytułu, Tatsuya Endō, nadzorował prace nad kinowym projektem.

SPY x FAMILY CODE: White
SPY x FAMILY CODE: White

 

Opis serii: To historia szpiega o pseudonimie Zmierzch, który otrzymuje zadanie dotarcia do szefa wrogiej organizacji, Donovana Desmonda. Aby tego dokonać zakłada fikcyjna rodzinę. Adoptuje córkę, którą zapisuje do elitarnej szkoły, w której uczy się dziecko Desmonda. Zmierzch nie ma pojęcia, że jego przybrana żona to tak naprawdę zabójczyni do wynajęcia, a zaadaptowana córka potrafi czytać w myślach.

Kiedy tylko pojawią się dodatkowe informacje na temat potencjalnej polskiej premiery filmu anime SPY×FAMILY Code: White od razu je wam przekażemy.