Już pod koniec tego roku światło dzienne ujrzy serial aktorski, dla którego adaptację stanowi wysoko oceaniana japońska manga. Podczas odbywającego się właśnie wydarzenia Netflix Geeked Week zaprezentowano pierwszy zwiastun produkcji odcinkowej o tytule Yu Yu Hakusho.

Poniższy materiał potwierdza, że premiera na Netfliksie odbędzie się 14 grudnia 2023 roku.

 

Serial na podstawie słynnej mangi Yoshihiry Togashiego oryginalnie publikowanej w latach 1990–1994 w tygodniku „Weekly Shonen Jump” wydawanym przez firmę Shueisha.

Fabuła koncentruje się wokół postaci Yusuke Urameshiego, który uwielbia wdawać się w bójki. Pewnego dnia chłopak ratuje życie małego dziecka, ale sam ginie w wypadku. Gdy Yusuke orientuje się, że spogląda z góry na swoje martwe ciało, nie może otrząsnąć się z szoku. Wówczas kobieta o imieniu Botan, która okazuje się przewodniczką po zaświatach, wyjawia mu szokującą prawdę — nikt nie przypuszczał, że delikwent taki jak Yusuke umrze, spełniając dobry uczynek. Dlatego nie przeznaczono mu miejsca ani w niebie, ani w piekle. Chłopak dostaje szansę, by powrócić do swojego ciała, pomyślnie przechodzi wielką próbę i zostaje detektywem z zaświatów. Wkrótce Yusuke orientuje się, że wpadł na trop tajemnicy oplatającej świat ludzi, demonów i duchów.

 

 

Reżyserem serialu aktorskiego od Netfliksa jest Sho Tsukikawa (Let Me Eat Your Pancreas), a scenariusz przygotował Tatsurō Mishima. Ryō Sakaguch (The Lord of the Rings, X-Men) nadzorował efekty specjalne. Takumi Kitamura (live-action Tokyo Revengers, Let Me Eat Your Pancreas) wcieli się w głównego bohatera Yusuke Urameshi.

Czekacie na nadejście tego widowiska?