Ogromna tragedia dotknęła nie tylko świat mangi i anime, ale także fanów gier karcianych. Jak podaje serwis Okinawa Times, w wieku 60 lat zmarł legendarny japoński mangaka, Kazuki Takahashi.

Z udostępnionych informacji wynika, że ciało mangaki zostało znalezione nieopodal wybrzeża przy mieście Nago (Okinawa). Policja i straż wybrzeżna podają, że miał na sobie sprzęt do nurkowania, co sugerowałoby tragiczne w skutkach starcie z morskim żywiołem.

 

Kazuki Takahashi to pseudonim pisarski Kazuo Takahashiego. Jego najsłynniejszym dziełem jest manga "Yu-Gi-Oh!", którą doskonale kojarzą także polscy fani anime. Tytuł ten ukazywał się w latach 1996 - 2004 i zainspirował wiele produkcji animowanych, oraz gier.

Jednak, początki kariery pana Takahashiego sięgają 1982. Dopiero w 1990 roku udało mu się wydać pierwszą mangę o tytule Tokiō no taka (Fighting Hawk). Następnie w latach 1991 - 1992 rysował serię Tennenshoku Danji Buray (天然色男児BURAY). Przez kilka lat próbował odnaleźć swoje miejsce na rynku, aż w 1996 roku rozpoczął przygody młodego Yugiego Muto, czym zaskarbił serca czytelników i widzów z całego świata.

Niech spoczywa w pokoju.

Tagi Manga Anime