Już na początku kwietnia do polskich kin wejdzie najnowszy film anime Mamoru Hosody, Belle. Okazuje się jednak, że na polskim rynku musiała nastąpić pewna zmiana w kwestii japońskich produkcji, być może za sprawą Netfliksa.

Sieć Multikino poinformowała o zbliżającej się premierze innego wyczekiwanego filmu anime - Jujutsu Kaisen #0. Produkcja ta zadebiutowała w Kraju Kwitnącej Wiśni pod koniec grudnia zeszłego roku. Seanse w Polsce będa możliwe od 20 maja 2022 roku.

 

Podstronę Multikina poświęconą tej produkcji znajdziecie tutaj. Niestety, sprzedaż biletów jeszcze nie wystartowała.

Dla przypomnienia, fabuła filmu rozgrywa się na rok przed rozpoczęciem akcji anime/mangi Jujutsu Kaisen, a jej bohaterami są znani już z anime Maki, Panda i Toge. Głównym protagonistą jest ich rówieśnik, Yuta Okkotsu. Wiemy też, że seria anime Jujutsu Kaisen powróci w drugim sezonie, który prawdopodobnie zadebiutuje w przyszłym roku.

Jujutsu Kaisen 0

 

Jujutsu Kaisen to manga, którą od marca 2018 roku tworzy Gege Akutami. To historia nastoletnich pogromców demonów. Głównym bohaterem jest Yuuji Itadori, którego jednak nie zobaczymy w filmie kinowym.

Kto wie, może Belle i Jujutsu Kaisen #0 to zaledwie początek kinowej ekspansji filmów anime na polskim rynku? Jeśli dobrze pójdzie to może zobaczymy także nadciągającą kinówkę Dragon Ball Super.