W ramach odbywającego się w ten weekend wydarzenia AnimeJapan 2022 przedstawiciele Netfliksa postanowili pochwalić się swoimi nadciągającymi produkcjami.

Po pierwsze, oddano nową zapowiedź drugiego sezonu serii anime "Ultraman". Data premiery została wyznaczona na 14 kwietnia 2022 roku, czyli już niedługo.

 

 

Po drugie, do sieci trafiła zapowiedź produkcji o tytule "Wampir w ogrodzie" (Vampire in the Garden). Nad serią pracuje studio Wit (Attack on Titan).

Data premiery na Netfliksie to 16 maja 2022 roku.

Opis: Pewnej mroźnej zimy ludzkość przegrywa bitwę z wampirami i traci większość ziemi, którą nazywała domem.

Niewielka populacja ocalałych buduje w małym miasteczku ścianę światła, która tworzy bezpieczną enklawę i zapewnia jej miejsce do spokojnego życia.

Główna bohaterka tej opowieści — Momo — mieszka w tym zaimprowizowanym świecie, ale nadal wierzy, że ludzie i wampiry mogą ze sobą współegzystować. Fine, królowa wampirów, która kiedyś uwielbiała ludzi, zniknęła z pola bitwy. Gdy przez ludzkie miasto przetacza się wojna, dziewczynka i wampirzyca przypadkiem się spotykają.

Dawno, dawno temu ludzie i wampiry żyły w zgodzie w miejscu nazywanym rajem. To historia pewnej dziewczynki i królowej wampirów, które wyruszają w drogę w poszukiwaniu tego raju.

 

 

Dostaliśmy również zwiastun serii anime "Spriggan". Data premiery na Netfliksie - 18 czerwca 2022 roku.

Opis: Na Ziemi istniała niegdyś wspaniała cywilizacja. Jej przedstawiciele dysponowali wielką wiedzą, a naukowo byli rozwinięci znaczniej lepiej niż my. Pozostałości po tym antycznym społeczeństwie można nadal odnaleźć, choć są głęboko ukryte. Szybkie sieci komunikacyjne oplatające Ziemię oraz wszystkowidzące satelity sprawiają jednak, że staje się to coraz łatwiejsze. Niestety poszukiwania starożytnych artefaktów dających niewyobrażalną moc nie przebiegają pokojowo i prowadzą do wojen toczonych przez armie potężnych nacji. Po dawnej cywilizacji została też wyryta wiadomość każąca chronić potężne relikty przed złoczyńcami. Pewna organizacja bierze tę wiadomość do serca i postanawia na dobre uniemożliwić wszystkim odnalezienie antycznych skarbów. Elitarni potajemnie działający agenci tego stowarzyszenia zwani są Sprigganami. Legendarny komiks, który święcił triumfy w latach 90., powraca w efektownej animacji komputerowej 2D i 3D. Po 30 latach znów możemy przeżyć dzięki niemu mnóstwo niedających wytchnienia przygód — ze starożytną cywilizacją w tle!

Serial oparty na mandze wydawnictwa Shogakukan autorstwa Hiroshiego Takashige z ilustracjami Ryojiego Minagawy.

 

 

Na koniec pojawił się zwiastun drugiego sezonu serii anime "Ghost in the Shell: SAC_2045". Data premiery nowych odcinków na łamach Netfliksa to 23 maja 2022 roku.

 

 

Która z tych produkcji najbardziej przykuła waszą uwagę?

Tagi Anime Netflix