Takiego zwrotu nie przewidzieli pewnie nawet najwięksi fani cyklu gier Yakuza. Przedstawiciele platformy Amazon Prime Video oficjalnie ogłosili japoński serial aktorski o tytule Like a Dragon: Yakuza.

Co więcej, już teraz wyznaczono jego światową premierę - 25 października 2024 roku. Seans będzie możliwy wszędzie, gdzie jest dostępne Prime Video, czyli także w Polsce z polskimi napisami.

Za reżyserię tego odcinkowego widowiska odpowiada Masaharu Take. Pozycję producenta obejmuje Masayoshi Yokoyama, szef studia Ryu Ga Gotoku. Natomiast głównego bohatera, Kiryu, odegra Ryoma Takeuchi.

Yakuza to przygodowa gra akcji, wyprodukowana i wydana przez firmę Sega na platformę PlayStation 2 w 2005 roku. W Japonii gra nosi tytuł Ryū ga Gotoku. Pierwsza gra z serii Yakuza.

Gra przedstawia historię Kazumy Kiryū, byłego członka yakuzy, znanego w światku przestępczym jako „Smok Rodziny Dojima”. W obronie przyjaciela i ukochanej kobiety, Kazuma bierze na siebie winę zabójstwa własnego szefa, przez co traci twarz w mafii i zostaje skazany na dziesięć lat pozbawienia wolności. Po odsiedzeniu wyroku wraca do Kamuro-chō, gdzie wpada w pułapkę zastawioną na niego przez pragnących zemsty członków mafii. Po lawinie niekorzystnych wypadków Kazuma spotyka dziewczynę, która stanowi klucz do rozwiązania tajemnicy zniknięcia dziesięciu miliardów jenów skradzionych mafii. Poprzysięga bronić dziewczyny i zrobić wszystko, aby uratować stracony honor.

Najnowszą odsłoną cyklu gier Yakuza jest wydane w styczniu tego roku Like a Dragon: Infinite Wealth.

Tagi Gry Seriale