Tylko japońscy wizjonerzy mogli powołać do życia tak szalone, a jednocześnie całkiem interesujące przedsięwzięcia. Już 19 października rozpocznie się emisja serialu aktorskiego o tytule PokeTsume. Jak nietrudno się domyślić, produkcja ta podejmie tematykę kultowych kieszonkowych stworków.

Czy to oznacza, że dostaniemy serial, w którym trenerzy łapią prawdziwe pokemony? Cóż... nie. W centrum tej produkcji znajdzie się gra Pokemon Red, a nie Pikachu i spółka.

 

 

O czym opowie serial?

Główną bohaterką PokeTsume jest Madoka Agaki (grana przez Nanase Nishino), która porzuca swoją pracę w małym portowym miasteczku, aby zamieszkać w Tokio. Niestety, życie w wielkim mieście nie należy do najprostszych, a praca w firmie ADventure okazuje się niezwykle wymagająca. Matka Madoki, zatroskana problemami córki, wysyła jej paczkę z prezentami. Wewnątrz młoda kobieta znajduje swoją starą konsolę Game Boy z grą Pokemon Red. Madoka odpala ten tytuł, aby uciec od codziennych zmartwień.

Z udostępnionych informacji wynika, że z biegiem fabuły główna bohaterka dostrzeże podobieństwo między pokemonami i osobami z jej prywatnego życia, co ułatwi jej poradzenie sobie z natłokiem życia w wielkim mieście.

Niestety, prawdopodobnie żadna znana platforma streamingowa nie udostępni tego serialu. Odcinki będą dostępne tylko na łamach japońskiej telewizji.