Blisko pół roku temu pojawiły się doniesienia sugerujące, że cykl gier The Legend of Zelda doczeka się filmu animowanego, na wzór wydanego niedawno Super Mario Bros. Okazuje się jednak, że firma Nintendo ma nieco inne planty wobec tej popularnej marki.

Japoński gigant oficjalnie ogłosił, że The Legend of Zelda doczeka się filmu aktorskiego. Ponadto, już teraz wyznaczono reżysera, który zajmie się tym przedsięwzięciem.

 

Kinowe przygody Linka i Zeldy przygotuje Wes Ball, który pracuje obecnie nad przyszłorocznym filmem Królestwo Planety Małp. W jego dorobku znajdziemy także serię Więzień labiryntu. Producentami zostali Shigeru Miyamoto z ramienia Nintendo, oraz Avi Arad, szef Arad Productions Inc. Za międzynarodową dystrybucję i przygotowanie filmu odpowiada wytwórnia Sony Pictures.

Co ciekawe, ponad 50% funduszy tego projektu pochodzi od Nintendo, co sugeruje, że właściciele marki The Legend of Zelda będą mieli ogromny wpływ nie tylko na fabułę nadciągającej produkcji kinowej, ale także na sam casting. Na obecny moment nie wiadomo, kto wystąpi w tym nadciągającym filmie.

fbdfdb

 

Seria The Legend of Zelda cieszy się ogromnym uznaniem na całym świecie, mimo, że tytuł ten liczy już niemal cztery dekady. Wydane niedawno gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild i The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom zebrały mnóstwo pozytywnych opinii. Niedawno firma Nintendo ogłosiła prace nad kolejną odsłoną przygód Linka. Premiery nowej gry nie powinniśmy jednak spodziewać się w najbliższym czasie.

Mając na uwadze, że film aktorski The Legend of Zelda został dopiero zapowiedziany, oraz fakt, że reżyser Wes Bell ma pełne ręce roboty przy innym projekcie, kinowa adaptacja tej znanej serii nie pojawi się przed 2025 rokiem.

Kogo chcielibyście ujrzeć w obsadzie?

Tagi Filmy Gry