Nieco ponad tydzień temu rozpoczęła się emisja trzeciego sezonu serii anime Dr. Stone. Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, ten sezon zostanie wydany w dwóch częściach i właśnie teraz w ręce widzów oddano dodatkowe szczegóły na temat dalszych epizodów.

Dowiedzieliśmy się, że druga połowa nowej serii rozpocznie się w październiku 2023 roku.

 

 

Co więcej, ogłoszono, że pierwsza i druga część trzeciego sezonu będą liczyły po 11 odcinków, co oznacza, że na nową serią złożą się łącznie 22 epizody.

Dr. Stone to manga, która ukazywała się od marca 2017 do marca 2022 roku. Autorami przedstawionej historii są Riichiro Inagaki (fabuła) i Boichi (rysunki). Tytuł ten rozgrywa się w przyszłości oddalonej o 3700 lat, gdy z wieloletniego skamielenia wybudzają się kolejni ludzie. Świat już dawno pochłonęła roślinność, a przetrwanie w tym dzikim klimacie może zapewnić tylko znajomość nauki. Głównym bohaterem jest młodzieniec imieniem Senkuu, który wykorzystuje swój geniusz, aby przywrócić światu najważniejsze rozwiązania technologiczne.

Pierwsza część trzeciego sezonu serii anime Dr. Stone wystartowała 6 kwietnia i liczy już dwa odcinki. Śledzicie na bieżąco tę produkcję?