Już za kilka dni zostanie wyemitowany finałowy odcinek szóstego sezonu serii anime Boku no Hero Academia. Mamy jednak bardzo dobre wieści dla fanów młodych bohaterów.

Na łamach najnowszego numeru magazynu Weekly Shounen Jump została zamieszczona informacja, z której wynika, że wspomniana seria doczeka się w przyszłości również siódmego sezonu. Termin premiery nowych odcinków pozostaje nieznany, ich nadejścia możemy spodziewać się prawdopodobnie dopiero w 2024 roku.

Boku no Hero Academia to historia młodzieńca imieniem Izuku Midoriya, który od zawsze pragnął zostać bohaterem, chociaż nie posiada żadnej super mocy. Postanawia nawet dołączyć do prestiżowej szkoły dla bohaterów. Jego los odmienia się, kiedy największy heros na świecie, All Might, postanawia przekazać mu swoją moc. Deku rozpoczyna edukację na super bohatera, wraz z innymi uczniami.

Mając na uwadze, że manga autorstwa Kouheia Horikoshiego nadal się ukazuje w przyszłości możemy spodziewać się także ósmego sezonu, chociaż nie zostało to jeszcze oficjalnie ogłoszone.

Przy okazji przypominamy, że na Netflix zmierza film aktorski Boku no Hero Academia. Za scenariusz tego przedsięwzięcia odpowiada Joby Harold (Obi-Wan Kenobi, Army of the Dead, Transformers: Rise of the Beasts, Godzilla, Titans). Reżyserem jest Shinsuke Satō (live-action Bleach, Alice in Borderland, Kingdom, Death Note Light up the NEW world, Gantz, I am a Hero). Nad całym projektem czuwa firma Legendary Entertainment. Producentami są Alex Garcia, Jay Ashenfelter i Ryōsuke Yoritomi. Kto wie, może do czasu premiery siódmego sezonu serii anime pojawią się także nowe informacje na temat produkcji aktorskiej.