Już niedługo spełnią się prośby tysięcy polskich fanów anime. Przedstawiciele United International Pictures oficjalnie ogłosili, że film anime "Suzume" zawita do kin w granicach naszego kraju.

Polska premiera tego japońskiego arcydzieła odbędzie się już 21 kwietnia 2023 roku. Seans będzie możliwy we wszystkich największych sieciach kin.

vddv

 

Suzume opowieść o dojrzewaniu 17-letniej głównej bohaterki. Animacja rozgrywa się w różnych dotkniętych katastrofą miejscach w całej Japonii.

Podróż Suzume rozpoczyna się w spokojnym miasteczku w Kyushu (południowo-zachodnia Japonia), kiedy spotyka chłopaka, który szuka tajemniczych drzwi. Suzume znajduje je zniszczotone pośród ruin, jakby były osłonięte przed jakąkolwiek katastrofą. Suzume zdaje się być przyciągana przez ich moc i sięga aby je otworzyć... Drzwi zaczynają otwierać kolejne drzwi w całej Japonii, siejąc zniszczenie. Suzume musi zamknąć te portale, aby zapobiec dalszej katastrofie.

Makoto Shinkai zajmuje się reżyserują, a za projekt postaci odpowiada Masayoshi Tanaka (Kimi no na wa, Tenki no Ko). Kenichi Tsuchiya (Kimi no na wa, Garden of Words) pełni funkcję głównego animatora. Reżyserem artystycznym jest natomiast Takumi Tanji (Children Who Chase Lost Voices). Za cały projekt odpowiada firma TOHO, oraz studia CoMix Wave Films i Story Inc.

Premiera w japońskich kinach miała miejsce w listopadzie 2022 roku. Planujecie obejrzeć tę produkcję?