Mamy naprawdę dobre wieści dla fanów słynnego Niebieskiego Egzorcysty. Zbliżająca się do finału seria anime Ao no Exorcist: Shimane Illuminati-hen (Blue Exorcist: Shimane Illuminati Saga) oficjalnie doczeka się sequela. Oznacza to, że na widzów czeka ekranizacja dalszych rozdziałów dzieła Kazue Katou.

Dla przypomnienia, seria anime Ao no Exorcist powróciła z nowym sezonem na początku stycznia tego roku. Finałowy odcinek nowej serii zostanie wyemitowany już za kilka dni. Poprzedni sezon zakończył się w marcu 2017 roku. Miejmy nadzieję, że na nadejście kolejnej porcji odcinków nie będziemy musieli czekać tak długo.

 

 

Ao no Exorcist to manga, którą od 2009 roku rysuje Kazue Katou. Tytuł ten zainspirował wcześniej dwie serie anime - w 2011 i 2017 roku. To historia Rina Okumura, syna Szatana, który dołącza do akademii szkolącej egzorcystów, których zadaniem jest walka z demonami.

Animowana adaptacja, przygotowana przez studio A-1 Pictures, cieszy się ogromną popularnością po dziś dzień. Co ciekawe, nowy trzeci sezon stworzyło studio VOLN. Toshiya Ono nadzorował prace nad scenariuszem. Yurie Oohigashi odpowiadała za design postaci i pełniła funkcję głównej animatorki. Kohta Yamamoto i Hiroyuki Sawano przygotowali podkład muzyczny.

Data premiery kolejnego sezonu pozostaje nieznana.

Tagi Anime Manga