Już od trzech lat fani serii anime Beastars czekają na powrót tego wysoko ocenianego tytułu. Okazuje się, że było warto uzbroić się w cierpliwość.

Przedstawiciele Netfliksa ogłosili na wydarzeniu AnimeJapan 2024, że nadciągający finałowy sezon będzie dwa razy dłuższy, niż wydane do tej pory dwa poprzednie sezony. Na widzów czeka dwuczęściowa trzecia seria a każda połowa będzie emitowana przez kwartał, czyli obejmie 11-12 odcinków. Dla przypomnienia, pierwszy i drugi sezon liczyły po 12 epizodów.

 

Fabuła serii Beastars skupia się na przypominającym naszą współczesność świecie alternatywnym, w którym żyją antropomorficzne zwierzęta. Główny bohater, wilk Legoshi, zostaje wplątany w sprawę morderstwa, do którego doszło w szkole, do której uczęszcza, podczas gdy wokół narasta napięcie pomiędzy mięsożercami a roślinożercami.

To anime Netfliksa bazuje na mandze autorstwa Paru Itagaki. Shinichi Matsumi i Nanami Higuchi both ponownie odpowiadają za reżyserię i scenariusz - tak jak przy dwóch pierwszych sezonach. Nad całym projektem znowu czuwa studio Orange. Dwa sezony Beastars są obecnie dostępne na polskim Netfliksie. Pierwsza połowa trzeciego sezonu ma zawitać na platformę jeszcze w 2024 roku. Czekacie na powrót tej serii?