Platforma streamingowa Disneya pozyskała kolejną świeżynkę ze świata anime. Oficjalnie ogłoszono, że nadciągająca produkcja odcinkowa o tytule The Fable zostanie udostępniona na arenie międzynarodowej (prawdopodobnie również w Polsce) za pośrednictwem platformy Disney+.

Twórcy podzielili się także nową zapowiedzią, którą znajdziecie poniżej. Udostępniony materiał zdradza termin premiery - 6 kwietnia 2024 roku.

 

 

Fable to przydomek słynnego zabójcy na zlecenie. Jego szef wyznacza mu zadanie, aby ten przez rok działał w ukryciu, więc Fable musi wtopić się między zwykłych obywateli. W jego zadaniu pomaga mu pewna kobieta. Ta dwójka zaczyna od tego momentu odgrywać rodzeństwo - Akirę i Youko Satou. Na polecenie szefa przez najbliższy rok Fable nie może nikogo zabić, lub spotka ich poważna kara.

Manga The Fable ukazywała się od 2014 do 2019 roku, a jej autorem jest Katsuhisa Minami. Za nadciągającą animowaną ekranizację odpowiada studio Tezuka Productions, a pozycję reżysera obejmuje Ryousuke Takahashi (Armored Trooper Votoms, Phoenix, Ozma). Scenariusz przygotowuje Mayumi Morita (Black Jack, Vampire Knight). Z kolei pisarz sci-fi, Yūya Takashima, nadzoruje prace nad scenariuszem. Design postaci to dzieło takich animatorów jak: Hisama Kinoshita, Saki Hasegawa i Junichi Hayama.

Co ciekawe, w latach 2021 - 2023 ukazywał się pełnoprawny sequel tej serii, czyli The Fable: The Second Contact.

Skusicie się na seans serii anime The Fable?

Tagi Anime Manga