Już w październiku 2024 roku odbędzie się premiera serii anime, bazującej na light novel o tytule Mahō Tsukai ni Narenakatta Onna no Ko no Hanashi (The Story of the Girl Who Couldn't Become a Wizard). Pozycja ta zdobyła prawo do ekranizacji na konkursie Another World/Fantasy, zorganizowanym w 2018 roku.

Do sieci trafił  krótki teaser tej nadciągającej produkcji.

 

 

Opis: Kurumi Mirai był najlepsza w gimnazjum. Teraz rozpoczyna naukę w liceum magicznym, ale cały czas trafia na jakieś przeszkody. Nie przyjęto jej nawet do specjalnego magicznego klubu. Jak ta niesamowicie uzdolniona uczennica poradzi sobie w szkole magii, kiedy niespodziewanie wszystko nie idzie po jej myśli?

Za powstanie serii anime odpowiada studio J.C. Staff. Pozycję głównego reżysera obejmuje Takashi Watanabe (Rave Master, Shakugan no Shana, Slayers), a reżyserię odcinków zajmie się Masato Matsune (Chaos Dragon, Chronos Ruler, Reign of the Seven Spellblades). Z kolei scenariusz to dzieło Hiroko Kanasugiego (Drugstore in Another World: The Slow Life of a Cheat Pharmacist, First Love Monster).

Co ciekawe, light novel zdobyła prawa do ekranizacji już w 2018 roku, a premiera serii anime miała odbyć się w 2021 roku. Kilkuletnie opóźnienie wystąpiło najprawdopodobniej z powodu pandemii.

dsv