Już tej wiosny rozpocznie się emisja siódmego sezonu serii anime Boku no Hero Academia. Zanim jednak dostaniemy całkiem nowe odcinki, na widzów czeka kilka recapów.

Do sieci trafił nowy plakat promujący powrót klasy 1-A, a my dostaliśmy potwierdzenie, że odcinki recapowe rozpoczną się już 6 kwietnia 2024 roku.

Epizody dodatkowe, o których mowa, będą ukazywały się co tydzień - 6, 13, 20 i 27 kwietnia. Streszczona w nich zostanie fabuła poprzednich sześciu serii. Oznacza to, że również, że pierwszy epizod siódmego sezonu dostaniemy dopiero 4 maja 2024 roku.

Boku no Hero Academia to historia młodzieńca imieniem Izuku Midoriya, który od zawsze pragnął zostać bohaterem, chociaż nie posiada żadnej super mocy. Postanawia nawet dołączyć do prestiżowej szkoły dla bohaterów. Jego los odmienia się, kiedy największy heros na świecie, All Might, postanawia przekazać mu swoją moc. Deku rozpoczyna edukację na super bohatera, wraz z innymi uczniami.

 

Mając na uwadze, że manga autorstwa Kouheia Horikoshiego nadal się ukazuje, w przyszłości możemy spodziewać się także ósmego sezonu, chociaż nie zostało to jeszcze oficjalnie ogłoszone. Za nowe odcinki ponownie odpowiada studio Bones.

Przy okazji przypominamy, że na Netflix zmierza film aktorski Boku no Hero Academia. Za scenariusz tego przedsięwzięcia odpowiada Joby Harold (Obi-Wan Kenobi, Army of the Dead, Transformers: Rise of the Beasts, Godzilla, Titans). Reżyserem jest Shinsuke Satō (live-action Bleach, Alice in Borderland, Kingdom, Death Note Light up the NEW world, Gantz, I am a Hero). Nad całym projektem czuwa firma Legendary Entertainment. Producentami są Alex Garcia, Jay Ashenfelter i Ryōsuke Yoritomi.

Ponadto, latem 2024 roku do japońskich kin wejdzie czwarty film anime z uniwersum Boku no Hero Academia.