Już pod koniec tego tygodnia w ręce subskrybentów Netfliksa zostanie oddana produkcja anime bazująca na dawnym projekcie autora One Piece. Do sieci trafiła nowa zapowiedź promująca "Monsters 103 Mercies Dragon Damnation", czyli adaptację krótkiej historii, którą w 1994 roku przygotował Eiichiro Oda.

Dowiedzieliśmy się, że produkcja ta będzie trwała zaledwie 25 minut, a jej premiera odbędzie się 21 stycznia 2024 roku.

 

 

Za powstanie tego tytułu odpowiada nowo powstałe studio E&H, któremu przewodzi Sunghoo Park (reżyser serii Jujutsu Kaisen). Niestety, na widzów nie czeka zbyt długi seans. MONSTERS: 103 Mercies Dragon Damnation to naprawdę krótki one-shot, a co za tym idzie animowana adaptacja będzie trwała niecałe pół godziny. W formie jednego epizodu.

Monsters to historia Ryumy, wojownika pochodzącego z państwa Wano. Fani mangi One Piece z pewnością kojarzą nie tylko Ryumę, ale także wspomnianą krainę samurajów. Od dawna wiadomo, że autor pirackiej mangi zaplanował wiele wątków jeszcze przed startem przygód Luffy'ego, a powrót Ryumy (który zadebiutował w mandze Monsters) był jednym z zawczasu przygotowanych elementów.

Na koniec warto przypomnieć, że wkrótce na Netfliksie zadebiutuje remake serii anime One Piece. Więcej na ten temat przeczytacie w tym wpisie.