Już tej jesieni Netflix przedstawi swoim subskrybentom kolejną animowaną adaptację, dla której podstawę stanowi popularna seria gier. Tym razem padło na cykl od firmy Capcom.

Do sieci trafiła zapowiedź serii anime o tytule Onimusha. Poniższy materiał potwierdza również, że streamingowy seans będzie możliwy już 2 listopada 2023 roku.

 

 

Onimusha to wyprodukowana przez studio Capcom kultowa seria gier akcji z elementami survival horroru osadzonych w japońskiej erze walczących prowincji, która doczeka się adaptacji anime po raz pierwszy od premiery.

Głównym reżyserem będzie Takashi Miike, który zachwycił kinomanów nowatorskim podejściem do przedstawiania scen walki na miecze w takich filmach jak „13 zabójców” i „Miecz Nieśmiertelnego”. W pracy nad nowym anime będą mu towarzyszyć reżyser Shinya Sugai, który odpowiada za animowany komputerowo serial anime pt. „Dragon’s Dogma” oraz studio animacji Sublimation.

 

Głównym bohaterem tego anime będzie Miyamoto Musashi, zaś rysów tej postaci użyczy Toshiro Mifune — słynny na całym świecie japoński aktor. Starzejącemu się Musashiemu, któremu przyszło żyć we wczesnym okresie Edo, gdy wojny chyliły się już ku końcowi, a Japonia zmierzała ku spokojniejszym czasom, powierzona została tajemna misja. Teraz, wyposażony w legendarną „rękawicę Oni”, wyrusza w podróż, aby eksterminować demony.

Zupełnie nowa „Onimusha ”, w której postaci stworzone z wykorzystaniem animacji komputerowej 3D poruszają się w ręcznie rysowanym świecie, to dzieło na miarę dzisiejszych czasów.

Skusicie się na seans?