W zeszłym tygodniu odbyła się premiera pierwszego sezonu serialu aktorskiego One Piece, bazująco na niezwykle popularnej japońskiej mandze o tym samym tytule. Mimo iż produkcja ta została ogłoszono już w 2017 roku, na jej nadejście czekaliśmy dosłownie kilka lat.

Na szczęście, wygląda na to, że premiera drugiego sezonu może nastąpić nieco wcześniej. Bardzo dobre wieści przekazał sam CEO Tomorrow Studios. Marty Adelstein udzielił wywiadu redakcji serwisu Variety, na łamach którego zdradził, że scenariusz do drugiego sezonu "jest już gotowy".

"Tak szczerze to możemy wydać go za rok, jeśli się uwiniemy. Ale tak naprawdę sądzę, że za rok, lub maksymalnie osiemnaście miesięcy będziemy mogli go wyemitować" - dodała szefowa studia, Becky Clements.

ngng

 

Serial aktorski One Piece cieszy się nie tylko pozytywnymi ocenami widzów i krytyków, ale także ogromnym zainteresowaniem wśród subskrybentów Netfliksa z całego świata. Niestety, serial aktorski Cowboy Bebop udowodnił, że niczego nie można być pewnym. Trzymajmy jednak kciuki, aby gigant streamingu oficjalnie zapowiedział kontynuację One Piece'a w ciągu najbliższych tygodni. Wyniki oglądalności cały czas spływają.

Manga One Piece jest niezwykle długą serią. Pierwszy sezon wersji live-action objął zaledwie mały skrawek całej opowieści. Dla porównania, w wersji anime przedstawiona fabuła to zaledwie około 50 z wydanych do tej pory ponad 1070 odcinków.

 

„One Piece” to wyjątkowa opowieść o legendarnych przygodach na otwartym morzu oparta na bestsellerowej mandze Eiichiro Ody. Monkey D. Luffy to młody awanturnik, który pragnął wolności, odkąd tylko sięga pamięcią. Wyrusza więc ze swojej wioski na niebezpieczną wyprawę w poszukiwaniu bajecznego skarbu, tytułowego One Piece, aby zostać królem piratów. Jednak najpierw musi zgromadzić załogę, o jakiej zawsze marzył, a także znaleźć statek, który pozwoli mu przetrząsnąć każdą milę bezkresnych mórz, pozostawić w tyle depczącą mu po piętach piechotę morską i przechytrzyć niebezpiecznych rywali, którzy czyhają na każdym kroku.

W rolach głównych występują: Iñaki Godoy jako Monkey D. Luffy, Mackenyu jako Roronoa Zoro, Emily Rudd jako Nami, Jacob Romero jako Usopp oraz Taz Skylar jako Sanji. „One Piece” to aktorski serial przygodowy o piratach stworzony we współpracy z wydawnictwem Shueisha oraz produkowany przez Tomorrow Studios i Netflix. Matt Owens i Steven Maeda pełnią role scenarzystów, producentów wykonawczych i showrunnerów. Producentami wykonawczymi są również Eiichiro Oda, Marty Adelstein i Becky Clements. W skład dotychczas ogłoszonej obsady wchodzą: Vincent Regan, Ilia Isorelýs Paulino, Morgan Davies, Aidan Scott, Langley Kirkwood, Jeff Ward, Celeste Loots, Alexander Maniatis, McKinley Belcher III, Craig Fairbrass, Steven Ward i Chioma Umeala.