Już w kwietniu poznaliśmy oficjalny termin premiery trzeciego sezonu serii anime The Rising of the Shield Hero. Na szczęście, nie wystąpiło żadne opóźnienie i wygląda na to, że Naofumi powróci już jesienią tego roku.

Do sieci trafił pierwszy zwiastun nowych odcinków tej wysoko ocenianej i bardzo popularnej produkcji.

 

 

The Rising of the Shield Hero to historia młodego mężczyzny imieniem Naofumi, który przenosi się do innego świata, gdzie otrzymuje miano jednego z czwórki legendarnych bohaterów. Niestety, zamiast broni dzierży on tylko tarczę, przez co zostaje uznany za najsłabszego z obiecanych bohaterów. Niespodziewanie jednak Naofumi stopniowo zyskuje coraz większa moc, przewyższając nawet swoich uzbrojonych po zęby towarzyszy.

Hitoshi Haga, który pracował jako reżyser i scenarzysta kilku odcinków pierwszego sezonu, obejmie teraz stanowisko głównego reżysera trzeciej serii. Prace nad scenariuszem ponownie nadzoruje Keigo Koyanagi. Kevin Penkin znowu zajmie się kompozycją muzyki. Poza Masahiro Suwą projekt postaci będzie owocem współpracy Franziski van Wulfen i Sany Komatsu. Animację ponownie przygotowuje ekipa ze studia Kinema Citrus.

Seria anime The Rising of the Shield Hero powróci w trzecim sezonie już w październiku 2023 roku.

Tagi Anime