Mimo iż emisja drugiej części serii anime Bleach: Thousand-Year Blood War rozpoczęła się w zeszłym miesiącu, na horyzoncie powoli wyłania się finał tej porcji epizodów.

Twórcy najnowszych przygód Ichigo oficjalnie ogłosili, że druga część nowego sezonu zakończy się z przytupem. Dowiedzieliśmy się, że już 30 września 2023 roku światło dzienne ujrzą aż dwa odcinki Bleach: Thousand-Year Blood War. W podwójnym specialu zostaną wyemitowane epizody #25 i #26 (analogicznie 12. i 13. odcinek drugiej części serii).

 

h,j,hj

 

Pierwszy sezon anime Bleach zakończył się po 366 odcinkach na 480. rozdziale mangi. Ostatni wątek obejmuje rozdziały 481 - 686. To właśnie ta fabuła zostanie zawarta w nowych epizodach, które dostaniemy w czterech paczkach. Thousand-Year Blood War podejmuje konflikt między armią Quincy i Shinigami. Głównym antagonistą opowiadanej historii jest potężny Yhwach i jego podwładni. Funkcję protagonisty nowego sezonu Bleacha ponownie obejmuje Ichigo Kurosaki.

Manga Bleach ukazywała się od 2001 do 2016 roku. Czytelnicy dzieła Tite Kubo od dawna wiedzą, jak zakończy się ta historia, a mimo to nowe odcinki cieszą się ogromną popularnością. Niestety, na obecny moment nie wiadomo, kiedy rozpocznie się emisja trzeciej i czwartej części Bleach: Thousand-Year Blood War. Możemy jednak śmiało założyć, że finał wszystkich nadciągających epizodów przypadnie na 2025 rok.

Seria anime Bleach: Thousand-Year Blood War powróciła w nowych odcinkach dokładnie 8 lipca 2023 roku, a zakończy się podwójnym specialem już 30 września 2023 roku.