Szykuje się niemała gratka dla fanów japońskich produkcji. Do sieci trafił teaser serii anime o tytule House of Lee. Jak nietrudno się domyślić, głównym bohaterem tej produkcji będzie legendarny Bruce Lee.

Z udostępnionych informacji wynika, że House of Lee jest projektem powstałym w ramach obchodów 50. rocznicy premiery filmu Wejście smoka (1973).

 

Udostępniony materiał wideo pojawił się również w kinach. Obecnie w USA trwają specjalne pokazy filmu Wejście smoka w odświeżonej jakości 4K. Nad tą nadciągającą serią anime pracują firmy Bruce Lee Entertainment i Shibuya.

Fabuła serii anime House of Lee opowie losy Bruce'a Lee, który połączy siły ze Smoczymi Wojownikami, aby stawić czoła "niebezpieczeństwu czającemu się w mroku". Możemy spodziewać się, że, poza klasycznymi scenami walki w wykonaniu legendarnego aktora/wojownika, nie zabraknie także elementów fantasy.

Bruce Lee to amerykańsko-hongkoński aktor, reżyser, mistrz i instruktor sztuk walk, filozof pochodzenia chińskiego. To jedna z największych ikon popkultury i świata sztuk walk. Lee zmarł w 1973 roku, w wieku 33 lat. Wokół jego śmierci do dzisiaj krąży wiele legend. Kto wie, może również nadciągająca seria anime poruszy ten temat.

Premierę House of Lee zaplanowano na 2024 rok.

Tagi Anime