Boku on Hero Academia (My Hero Academia) to bardzo popularna seria anime, która już niedługo doczeka się siódmego sezonu. Tymczasem, obecnie prowadzone są prace także nad innym projektem z tego uniwersum.

Na łamach najnowszego numeru magazynu Weekly Shonen Jump przeczytamy, że Boku no Hero Academia otrzyma czwarty film anime. Niestety, żadne dodatkowe szczegóły na temat tego przedsięwzięcia nie zostały jeszcze wyjawione. Możemy jednak spodziewać się, że film przygotuje studio Bones, które odpowiada nie tylko za odcinkową produkcję, ale także za poprzednie trzy projekty pełnometrażowe.

kjk

 

Boku no Hero Academia to historia młodzieńca imieniem Izuku Midoriya, który od zawsze pragnął zostać bohaterem, chociaż nie posiada żadnej super mocy. Postanawia nawet dołączyć do prestiżowej szkoły dla bohaterów. Jego los odmienia się, kiedy największy heros na świecie, All Might, postanawia przekazać mu swoją moc. Deku rozpoczyna edukację na super bohatera, wraz z innymi uczniami.

Do tej pory pojawiły się trzy filmy kinowego z tego uniwersum, czyli Boku no Hero Academia the Movie 1: Futari no Hero z 2018 roku, Boku no Hero Academia the Movie 2: Heroes:Rising z 2019 roku i Boku no Hero Academia the Movie 3: World Heroes' Mission z 2021 roku. Data premiery nowej produkcji pełnometrażowej pozostaje nieznana, ale jej nadejścia powinniśmy spodziewać się najwcześniej w 2024 roku.

Na koniec warto przypomnieć, że obecnie prowadzone są prace nie tylko nad hollywoodzkim filmem aktorskim Boku no Hero Academia, ale także nad animowaną wersję spin-offu o tytule Vigilante: Boku no Hero Academia Illegals.