Szykuje się prawdziwa bomba dla fanów anime. Stacja Adult Swim zapowiedziała serię odcinkową o tytule Lazarus. W tym ogłoszeniu nie byłoby nic zaskakującego, gdyby nie ekipa związana z tym przedsięwzięciem.

Nad serią anime Lazarus pracuje Shinichirō Watanabe (Cowboy Bebop, Samurai Champloo). Cegiełkę do tego projektu dorzucił także Chad Stahelski (seria filmów John Wick), który zajął się reżyserię scen akcji. Seria anime powstaje z ramienia studia MAPPA (Attack on Titan, Jujutsu Kaisen).

Prace nad serią anime

Lazarus prowadzone są już od pewnego czasu. Akcja tego tytułu zostanie osadzona w 2052 roku. W centrum wydarzeń znajdzie się nagrodzony Noblem naukowiec, który wymyślił lek o nazwie Hapuna. Ten cudowny specyfik jest w stanie wyleczyć każdą dolegliwość, jednak skutkuje śmiercią po upływie 3 lat od zażycia. Powołany zostanie specjalny oddział, którego celem będzie powstrzymanie antagonistycznego Skinnera, przed wykradnięciem receptury Hapuny.

Podczas zapowiedzi anime, Watanabe oświadczył, że seria Lazarus będzie stanowiła punkt kulminacyjny jego kariery. W ekipie pracującej nad tym tytułem znajdują się również saksofonisa Kamasi Washington, producent/muzyk Floating Points i producent/muzyk Bonobo. Ta trójka stworzy ścieżkę dźwiękową łączącą jazz i muzykę elektroniczną.

Data premiery tej serii pozostaje nieznana. Nowe informacje pojawią się jednak już niedługo - podczas odbywającego się właśnie wydarzenia San Diego Comic-Con.

 

Tagi Anime