W kwietniu tego roku manga Boruto, stanowiąca kontynuację popularnego na całym świecie Naruto, zaliczyła przerwę. Autorzy - Mikio Ikemoto, Ukyo Kodachi i Masashi Kishimoto - przygotowują się do przedstawienia czytelnikom zupełnie nowego wątku fabularnego. Już od dawna wśród fanów Boruto szumią nadzieje na kilkuletni przeskok czasowy, jednak kwestia ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

W najnowszym numerze magazynu V-Jump znalazła się zapowiedź powrotu Boruto Uzumakiego. Jego nowe przygody pojawią się bowiem w kolejnym wydaniu tego miesięcznika, czyli 20 sierpnia 2023 roku.

 

Dowiedzieliśmy się również, że nowy wątek fabularny mangi Boruto otrzymał podtytuł "Two Blue Vortex" (pl. Dwa niebieskie wiry). Prawdopodobnie zostanie podjęty wątek rywalizacji tytułowego bohatera i Kawakiego, który "ukradł" jego miejsce w Wiosce Liścia. Nowe rozdziały będzie można czytać legalnie na łamach serwisu Mangaplus.

W marcu tego roku zakończyła się emisja pierwszego sezonu serii anime Boruto: Naruto Next Generations. Termin premiery nowych odcinkó nie został jeszcze wyjawiony, ale wiemy, że ten moment nastąpi. Kontynuacja została oficjalnie potwierdzona już jakiś czas temu.

Na koniec przypominamy, że studio Pierrot ogłosiło, iż już we wrześniu odbędzie się emisja czterech zupełnie nowych epizodów oryginalnej serii anime Naruto. Zabieg ten stanowi część obchodów 20-lecia animowanej adaptacji historii o twardogłowym ninja numer jeden.