Już na początku tego roku oficjalnie ogłoszono, że Netflix udostępni animowaną adaptację znanej japońskiej mangi, Pluto. Podczas odbywającego się w ten weekend wydarzenia Anime Expo gigant streamingu przedstawił pełen zwiastun tej nadciągającej produkcji.

Sprawdźcie na poniższym materiale, jak będzie prezentowała się seria, którą dostaniemy już tej jesieni.

 

 

Utrzymana w konwencji kryminału, thrillera i dystopijnego science-fiction, fabuła serii rozgrywa się w przyszłości, w której roboty osiągnęły ludzki wygląd i poziom intelektualny do tego stopnia, że otrzymały prawa równe ludzkim. Jeden z takich robotów, detektyw Europolu o imieniu Gesicht, próbuje rozwikłać sprawę serii powiązanych ze sobą zgonów robotów i ludzi na całym świecie. Wszystkie ofiary mają wbite lub umieszczone przy głowach przedmioty imitujące rogi. Sprawa staje się bardziej zagadkowa, gdy dowody sugerują, że za morderstwa odpowiedzialny jest robot, co stanowiłoby pierwszy od ośmiu lat przypadek zabójstwa człowieka przez sztuczną inteligencję.

W prace nad tym przedsięwzięciem zaangażowane są studia GENCO, Tezuka Productions i M2. Obsada głosowa: Shinshū Fuji jako Gesicht, Yōko Hikasa jako Atom, Minori Suzuki jako Uran.

Seria anime Pluto zadebiutuje na Netfliksie już 26 października 2023 roku.